TURISTIKA V ALPÁCH S KARTOU – LANOVKY, MUZEA, ATRAKCE ZDARMA - CK Turista

TURISTIKA V ALPÁCH S KARTOU – LANOVKY, MUZEA, ATRAKCE ZDARMA

Skvělé turistické pobyty v Alpách v oblíbených hotelech, jejichž součástí je turistická karta. S ní máte okolní vysokohorské lanovky, muzea, bazény, soutěsky, místní autobusy a další atrakce naprosto zdarma.
I pravověrný turista uvítá, když si může část náročného výšlapu ušetřit díky využití vysokohorské alpské lanovky. Takové „šetření“ však může být v některých letoviscích pěkně drahé. Především atraktivní, delší lanovky spolknou s rozpočtu klidně i 20 – 30€ za den. A také další program, třeba za horšího počasí nemusí být zrovna levný (a k tomu ještě ten pocit, že právě prší). Aquaparky, nebo velká muzea si také dokáží z rozpočtu uříznout slušnou část.
Pokud je turista vybaven stále populárnější turistickou kartou, pak je mu hej. S kartou má lanovky, muzea, koupaliště, soutěsky a často i mnoho dalších atrakcí úplně zdarma. A pokud má štěstí na „vylepšenou“ kartu, může s ní cestovat bezplatně v okolí svého ubytování místními vlaky a autobusy. Jestliže se nevzdá svého vozu, získá zdarma vjezd na horské silnice, které jsou pro obyčejné smrtelníky bez karty průjezdné jen s tučným mýtem. Vždy je třeba si možnosti dané karty důkladně prostudovat, v různých oblastech se podstatně liší.