Val di Fiemme - Dolomiti - CK Turista

Val di Fiemme - Dolomiti

Val di Fiemme jako jedno z nejnavštěvovanějších lyžařských středisek z celé Itálie nabízí úžasné lyžování v Dolomitech. Najdete zde sluníčko, široké sjezdovky, nepředražené služby,  více než 140 km sjezdovek různých stupňů obtížnosti a dále se skipasem Dolomiti Superski také možnost lyžování ostatních dolomitských lyžařských středisek. (např. Ski center Latemar). Jednoduše skvělá dovolená v Dolomitech.  Ve Fiemme se nachází pět lyžařských areálů. Na jednoduchých, maximálně středně těžkých carvingových svazích se dá strávit ideální rodinná dovolená. Sportovci si můžou užít zdaleka nejčernější příkré sjezdovky střediska – 6 km dlouhé sjezdovky Olympia v Alpe Cermis, a v Alpe Lusia zase severních svahů jinak slunečného pohodového areálu. Mimořádnou sněhovou jistotu mají vysokohorské sjezdovky v Passo Rolle. Nabízí téměř v každém areálu nejmodernější lanovky a takřka kompletní pokrytí lyžařských terénů výkonným systémem umělého zasněžování.
Velkou výhodou pro automobilisty je skutečnost, že mimo posledních 20 km vede jejich příjezdová cesta stále po dálnici !

SKIPASS VALD DI FIEMME - OBEREGGEN nabízí na 140 km sjezdových tratí (11% černých tratí, 45% červených tratí a 44% modrých tratí) přes 50 moderních lanovek a vleků. Platí pro 2 velká střediska SKI CENTER LATEMAR a ALPE CERMIS a tři střední střediska  PASSO ROLLE, ALPE LUSIA a PASSO LAVAZE. Tratě jsou takřka z poloviny uměle zasněžovány. Sněhové podmínky jsou zajištěny od prosince do dubna. Se skipassem s min. platností 4 dnů získáte navíc zdarma:
- možnost využít skibusové dopravy v regionu
- přístup do krytého plaveckého bazénu v Cavalese (14.00 - 22.00h, sobota a úterý - zavřeno)
- přístup na zimní stadion (15.00 - 17.00h a 21.00 - 23.00h)

SKIPAS – NEJLEPŠÍ VOLBA
Ve Val di Fiemme si můžete pořídit více druhů skipasů.
Základní pro oblast VAL DI FIEMME – OBEREGGEN, který nabízí dostatek možností pro týdenní lyžování.
Dalším skipasem je známý  DOLOMITI SUPERSKI umožňující lyžování na více než 1 200 km sjezdovek. Je atraktivní (také mnohem dražší), ale jeho využití je diskutabilní (spíše nemožné).
Zbytečně se však zapomíná na vynikající možnost kombinovaných skipasů Val di Fiemme + Dolomiti Superski. Ty umožňují stálé lyžování v oblasti Val di Fiemme a 1 – 2 dny v celé oblasti Superski. Hodí se tedy například pro návštěvu známé lyžařské houpačky Sella Ronda s průjezdem světoznámým střediskem Val Gardena (nástupní místo Campittelo je vzdáleno z oblasti Fiemme cca 28 km po silnici nepřekonávající žádná vysokohorská sedla). Případně lze jednoduše navštívit blízké sousední areály Val di Fassa a Trevalli. Příplatek za skipas 5 + 1 (5 dnů Val di Fiemme a 1 den jako celodolomitský Superski) činní cca 9 euro a rozhodně se vyplatí. V případě skipasu 4 + 2 se připlatek pohybuje dle sezóny kolem 15 euro. Doporučujeme prostudovat ceníky. Ti, kteří se chtějí rozjet po více kopcích tyto kombinované skipasy ocení a zároveň ušetří za zřejmě zbytečný skipas Superski.

BĚŽKY – SVĚTOVÉ TRATĚ
Val di Fiemme má pro běžkaře nachystáno na 150 kilometrů běžeckých tratí, které se vinou podél řeky Avisio, vysoko na horském průsmyku Passo Lavazé i mezi jeho jedenácti lokalitami.  Je centrem klasického lyžování, koncem února 2013 se zde již po několikáté uskuteční mistrovství světa.

DÉLKA
1a více dní
CENA
0a více Kč